Hatice Sinem Başkal2022-04-08T13:34:34+03:00

Merhaba ben Hatice Sinem Başkal. Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği dördüncü sınıf öğrencisiyim ve aynı zamanda OpenZeka bünyesinde yazılım geliştirici olarak çalışıyorum.

NVIDIA, Yapay Zeka Bulut Sağlayıcıları için Yeni Referans Mimarisini Duyurdu

NVIDIA, üretken yapay zeka hizmetleri sunmak isteyen bulut sağlayıcıları için yeni bir referans mimarisi duyurdu. NVIDIA Cloud Partner referans mimarisi, üretken yapay zeka (Generative AI) ve büyük dil modellerini (LLM'ler) işleyebilen yüksek performanslı, ölçeklenebilir ve güvenli veri merkezleri oluşturmak için bir plan sunmaktadır. Bu referans mimari, NVIDIA İş Ortağı ...(Devamını oku)

AI, PRO GRAFİK|

Yeni NVIDIA RTX A400 ve A1000 GPU’lar ile Yapay Zeka Destekli Tasarım

Tasarım uygulamalarında yapay zeka entegrasyonu giderek yaygınlaşıyor ve bu durum gelişmiş hesaplama kabiliyetine olan talebi artırıyor. Bu da, profesyonellerin ve tasarımcıların projelerinin ölçeği, karmaşıklığı veya kapsamı ne olursa olsun daha fazla işlem gücüne ihtiyaç duyacağı anlamına geliyor. NVIDIA artan bu talebi karşılamak amacıyla, masaüstü bilgisayarlar için NVIDIA Ampere mimarisi ...(Devamını oku)

PRO GRAFİK|

NVIDIA NIM: Yapay Zeka Modellerinin Dağıtımı için Mikro Hizmetler

NVIDIA, hızlı çıkarım için modeller sunmaya yönelik yeni bir yaklaşımla büyük dil modellerinin (LLM'ler) dağıtımını önemli ölçüde hızlandırmayı ve optimize etmeyi hedefliyor. NVIDIA CEO'su Jensen Huangh, NVIDIA GTC24 açılış konuşmasında optimize edilmiş çıkarım motorlarını, endüstri standardı API'leri ve yapay zeka modellerine yönelik desteği kolay dağıtım için konteynerlerde paketleyen NVIDIA ...(Devamını oku)

AI, GEN AI|

İnsansı Robotlar için Yapay Zeka Platformu: NVIDIA GR00T

NVIDIA'nın kurucusu ve CEO'su Jensen Huang, insansı robotlar için temel modeller oluşturmanın bugün yapay zekada çözülmesi gereken en heyecan verici sorunlardan biri olduğunu söyledi. Jensen, genel robot biliminin geleceğini yeniden şekillendirmeyi vaat eden ve aynı zamanda NVIDIA teknolojisiyle desteklenen Project GR00T, Isaac Manipulator, Isaac Perceptor ve Jetson Thor’u u ...(Devamını oku)

AI, GEN AI, OTONOM ARAÇLAR|

NVIDIA Blackwell GPU’yu Tanıttı

NVIDIA Blackwell, yeni bir hesaplama çağının kapılarını aralıyor! NVIDIA bugün GTC açılış konuşmasında NVIDIA Blackwell platformunun geldiğini duyurdu. NVIDIA Blackwell, kuruluşlara her yerde trilyon-parametreli büyük dil modellerinde gerçek zamanlı üretken yapay zeka (Generative AI) inşa etme ve çalıştırma imkanı sağlayarak maliyeti ve enerji tüketimini önceki nesile göre % 25'e ...(Devamını oku)

AI, GEN AI, PRO GRAFİK|

Yeni NVIDIA RTX 2000 Ada GPU

Üretken yapay zeka, endüstrilerde değişime yön veriyor. Üretken yapay zekanın avantajlarından yararlanmak için işletmelerin iş akışlarını güçlendirecek doğru donanımı seçmesi gerekiyor. Yeni NVIDIA RTX 2000 Ada Generation GPU, kompakt iş istasyonlarına en yeni yapay zeka, grafik ve hesaplama performansı sunarak, profesyonel iş akışlarında bir önceki nesil RTX A2000 12 ...(Devamını oku)

AI, GEN AI, PRO GRAFİK|
Go to Top