Mert Köklü2021-09-02T09:47:41+03:00

Mert Köklü

Merhaba, ben Mert Köklü. Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği dördüncü sınıf öğrencisiyim ve aynı zamanda OpenZeka bünyesinde derin öğrenme uygulamaları geliştiriyorum. NVIDIA teknolojileriyle ilgilenmeyi ve kedileri çok seviyorum.

Parlak Kıta: Afrika’da Teknolojik Devrimi Güçlendiren Yapay Zeka

NVIDIA'da Gelişen Alanlar Başkanı olarak görev yapan Kate Kallot'a göre, taban toplulukları yapay zeka inovasyonunu desteklemede çok önemli bir rol oynuyor. Kallot, bugüne kadarki en büyük AI Expo Africa organizasyonu olan AI Expo Africa 2021'de, 10.000 kişilik sanal bir kalabalığa hitap eden açılış konuşmasını yaptı. ...(Devamını oku)

Sentetik Veri Nedir?

Sentetik veriler, bilgisayar simülasyonlarının veya algoritmalarının gerçek dünya verilerine alternatif olarak oluşturduğu açıklamalı bilgilerdir. Başka bir deyişle, sentetik veriler gerçek dünyadan toplanmak veya gerçek dünyada ölçülmek yerine dijital dünyalarda oluşturulur.Sentetik veriler yapay olsa da matematiksel veya istatistiksel olarak gerçek dünya verilerini yansıtır. Araştırmalar, bir yapay zeka modelini eğitmek için yapay ...(Devamını oku)

AI, Çeviri, Gerard Andrews, SAĞLIK|

SIGGRAPH’da NVIDIA Research, Dijital Avatarlarla “Gösterinin En İyisi”ni Yakaladı

NVIDIA araştırmacıları bir demoda, SIGGRAPH 2021'in Gerçek Zamanlı demosu Real-Time-live için bir dijital avatar teknolojisi hizmetine dört AI modelini yerleştirdi ve Best in Show ödülünü kazandı. Bilgisayar grafikleri konferansında dünyanın en büyük ve en çok beklenen etkinliklerinden biri olan bu demo, bu yıl sanal ortamda düzenlendi. Oyun teknolojisi, artırılmış gerçeklik ...(Devamını oku)

AI, Çeviri, Isha Salian|

Plus, NVIDIA DRIVE Tarafından Desteklenen Otonom Kamyon Sistemlerini Amazon’a Sunuyor

Otonom kamyon şirketi Plus, kısa süre önce Amazon ile e-ticaret devinin teslimat filosunu güçlendirmek için en az 1.000 otonom sürüş sistemi sağlamak üzerine bir anlaşma imzaladı. Sistemler, yüksek performanslı, enerji açısından verimli ve merkezi yapay zeka hesaplaması için NVIDIA DRIVE Xavier tarafından desteklenmektedir. Amazon, otonom ve elektrikli araç teknolojisine ...(Devamını oku)

Çeviri, Katie Burke, SÜRÜŞ|

GAN Araştırmaları Video Konferansları Yeniden Şekillendiriyor

NVIDIA Maxine yazılım geliştirme kitinin video konferans konusundaki derin öğrenme modellerinden biri olan Vid2Vid Cameo, üretken rakip ağları (GAN) kullanarak bir kişinin tek bir iki boyutlu durağan görüntüsünden kişinin gerçekçi ve konuşan bir videosunu sentezler. Kullanıcılar bir video görüşmesine katılmadan önce kendilerinin gerçek bir fotoğrafını veya çizgi film avatarı olabilecek ...(Devamını oku)

AI, Çeviri, Isha Salian|
Go to Top