JETSON

Diğer Jetson İçerikleri

Yeni Nesil AI Uygulamalarına Yeni Nesil Platform: NVIDIA Jetson Orin Nano Geliştirici Kiti

NVIDIA Jetson Orin Nano Geliştirici Kit, AI destekli robotlar, akıllı dronlar ve akıllı görüntü sistemleri gibi giriş seviyesi AI uygulamalarının standartlarını yukarı taşıyor. Kompakt tasarımı, çok sayıda konnektörü ve 40 TOPS'a kadar AI performansıyla projelerinizi gerçeğe dönüştürmek oldukça kolaylaşıyor. Jetson Orin Nano 8 GB modülü, 1024 adet CUDA çekirdeği, 32 adet üçüncü nesil Tensör Çekirdeği, 6 çekirdekli Arm CPU ve NVIDIA Ampere mimarili GPU'ya sahiptir. Böylece birden çok eşzamanlı AI uygulamasını ve yüksek performanslı çıkarıma olanak tanır. Referans taşıyıcı kart, önceki nesilden daha yüksek çözünürlük ve kare hızı sağlayan 4-lane'e kadar kamera modüllerini destekleyen iki adet MIPI CSI konektörü ...(Devamını oku)

Omniverse

Diğer Omniverse İçerikleri

GTC 2023: Tasarım ve Görselleştirmenin Yeni Kapısı

Görsel tasarımcılar için iyi haber! NVIDIA GTC, bu sene de birbirinden farklı ve bilgilendirici oturumları ile tasarımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Artırılmış gerçeklik- sanal gerçeklik oturumlarından, Omniverse uygulamalarına ve hatta gerçekliğe yakın bir algıda 3D avatar oluşturmaya kadar birçok farklı alandan sunumlar ile yaratıcılığınızı artırabilirsiniz. Bu yazıda, sektör temsilcilerinin de konuşmalarının yer aldığı bazı panelleri ve teknik oturumları listeledik. İşte GTC 2023 tasarım ve görselleştirme oturumları: Emerging Tech in Animation Pre-Production [S52298] Sony Pictures Animation'da teknoloji direktörlüğünde görev alan Yiotis Katsambas'ın yer aldığı bu oturumda, Sony stüdyolarında animasyon yapım öncesinde(pre-production) yapay zekanın ve NVIDIA Omniverse kullanımının, ...(Devamını oku)

Yapay Zeka

Diğer Yapay Zeka İçerikleri

NVIDIA Omniverse Yeni Beta Sürümüyle Herkes Metaverse Uygulaması Yapabilir

NVIDIA Omniverse'ün yeni beta sürümü, metaverse uygulamaları yapmak isteyen yazılımcılar, tasarımcılar, içerik üreticiler ve yeni başlayanlar için kullanıma sunuldu. Yeni sürümde referans uygulamaları ve araçlarına yönelik önemli güncellemeler bulunmaktadır. Omniverse platformunun temel bileşenlerinin her biri, uygulamalar arasında işbirliğinin daha hızlı, erişilebilir ve esnek olması için güncellendi. Bu güncellemeler, her türlü yazılımcının kendi uygulamalarını, bağlantılarını ve uzantılarını her yerde kolayca oluşturmalarını sağlar. Yeni NVIDIA Ada Nesli GPU desteği ve NVIDIA simülasyon teknolojisindeki ilerlemelerle desteklenen Omniverse beta sürümü, üçüncü taraf uygulamalardan büyük ve karmaşık sahneleri kullanma kolaylığını en üst düzeye çıkarma ve gerçek zamanlı render, path takibi ve fizik simülasyonunu en ...(Devamını oku)

Sağlık

Diğer Sağlık İçerikleri

NVIDIA GPU’ları Canlı Hücre Simülasyonlarını Mümkün Kılıyor

Canlı olan her hücre, enerji üretimi, protein sentezleme, gen transkripsiyonu gibi süreçlerden sorumlu binlerce bileşene sahiptir. Urbana-Champaign'deki Illinois Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bu fiziksel ve kimyasal özellikleri parçacık ölçeğinde bir 3B simülasyonunu oluşturdular ve canlı bir hücrenin davranışını taklit eden tamamen dinamik bir model yarattılar. Cell dergisinde yayınlanan çalışma, hücrenin hayatta kalması, işlevi ve replikasyonu için gerekli olan ayrıştırılmış bir dizi gen içeren canlı bir minimal hücreyi simüle ediyor. Minimal hücreler; genomu yalnızca hücrenin hayatta kalması için gerekli olan minimum gen setini kodlayan bir hücrelerdir. Model, hücre döngüsünün 7.000 genetik bilgi içeren 20 dakikalık sürecini simüle etmek için NVIDIA GPU'ları ...(Devamını oku)

Sentetik Veri Nedir?

Sentetik veriler, bilgisayar simülasyonlarının veya algoritmalarının gerçek dünya verilerine alternatif olarak oluşturduğu açıklamalı bilgilerdir. Başka bir deyişle, sentetik veriler gerçek ...(Devamını oku)

Go to Top